OFERTA

Jesteśmy ekspertami od napraw okien drewnianych, skrzynkowych, PCV i aluminium. Specjalizujemy się także w ich odnawianiu, uszczelnianiu, regulacji, smarowaniu i wymianie okuć – również antywłamaniowych. Współpracujemy z klientami z całego województwa pomorskiego, w szczególności z takich miast, jak Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz okolice Trójmiasta.

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

naprawa okien Trójmiasto


REGULACJA OKIEN, SMAROWANIE I WYMIANA OKUĆ

Regulacja i smarowanie okuć okiennych jest podstawową czynnością, którą należy wykonać cyklicznie, minimum co dwa lata.

Elementy te pracują mechanicznie i niezbędna jest ich konserwacja, aby działały cicho i bez używania siły. Nasza firma używa do tego renomowanych smarów oraz olei nie zawierających kwasów i innych związków źle wpływających na metal. Jeżeli opisane powyżej czynności zostały zaniedbane i regulacja oraz smarowanie nie przynoszą zadowalających efektów konieczna jest wymiana okuć okiennych.

Oferujemy: montaż okuć antywłamaniowych, nawiewników, naprawę efektu okręcającej się klamki, przeróbkę okien rozwiernych na rozwierno-uchylne.RENOWACJA OKIEN I INNEJ STOLARKI OKIENNEJ

Istotnym elementem starych okien skrzynkowych i innych drewnianych są powłoki malarskie

Powłoki malarskie (konstrukcje ram i skrzydeł) to elementy, na które negatywnie wpływają czas, czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Odnowienie następuje za pomocą szlifowania mechanicznego, ręcznego skrobania powłok lub opalania ich. Następnie konserwujemy je (malujemy farbą, bądź lakierobejcami zbliżonymi do oryginałów), aby uzyskać długotrwały efekt.

Zajmujemy się również renowacją drzwi, podłóg, balustrad, schodów i innych elementów drewnianych.

uszczelnianie okien Trójmiasto
renowacja okien Trójmiasto


USZCZELNIANIE OKIEN I WYMIANA SZYB

Wymianę szyb należy przeprowadzić w momencie rozszczelnienia komory lub pęknięcia szyby, ponieważ może stwarzać niebezpieczeństwo i utracić swoje właściwości termiczne.

Wymiana zużytych i starych uszczelek skutecznie obniża utratę ciepła w mieszkaniu, a co za tym idzie powoduje zmniejszenie opłat ogrzewania. Usługi uszczelniania okien wykonujemy profesjonalnie poprzez wykonanie frezu w skrzydle starych okien drewnianych, skrzynkowych i montażu w nim nowego typu uszczelki. W nowszych oknach drewnianych, PCV, aluminiowych zastępujemy je nowymi frezami, o lepszych właściwościach. Pracujemy na markowych produktach z wieloletnią gwarancją.

Zajmujemy się wymianą szyb po aktach wandalizmu, próbach włamania lub innych zdarzeniach losowych. Wymieniamy szyby zespolone jedno- lub dwukomorowe i antywłamaniowe. Cechuje nas szybkość reakcji na tego typu potrzeby naszych klientów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego warto zadbać o okna?

Odpowiedź na tak postawione pytanie – choć wydaje się oczywista – nie jest jednak jednoznaczna. Serwis okienstrong> to proces, który pozwala należycie zadbać zarówno o kwestie techniczne, jak i estetyczne. O rzetelny przegląd stanu technicznego stolarki wykonanej z drewna naturalnego należy zadbać raz na około 5 lat. Jest to okres wystarczający do tego, aby z materiałem mogło stać się coś niepożądanego. Do uszkodzenia struktury drewnianych ościeżnic oraz skrzydeł przyczynia się zazwyczaj długotrwałe oddziaływanie czynników środowiskowych, w tym przede wszystkim wilgoci. Nie należy również zapominać o tym, że wraz z upływem czasu drewniane elementy zmieniają nieznacznie swoje wymiary, co ma prawo przyczynić się do modyfikacji właściwości użytkowych i termoizolacyjnych całego okna.

W korzystniejszej sytuacji są oczywiście właściciele stolarki wykonanej z PVC lub tworzywowo-aluminiowej. W tych przypadkach stopniowa degradacja struktury materiału została ograniczona w zasadzie do zera. Nie oznacza to jednak, że można zapomnieć o konieczności serwisu okien. Warto poprosić specjalistów o to, aby zajęli się sprawdzeniem nie tylko szczelności, ale także poprawności funkcjonowania wszystkich mechanizmów odpowiedzialnych za otwieranie. Jeżeli zatem podejrzewają Państwo, że stolarka w domu lub w mieszkaniu nie spełnia powierzonej jej funkcji, to zachęcamy do kontaktu. Wykonujemy profesjonalny serwis okien fasadowych oraz dachowych. Gwarantujemy sprawną realizację prac oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Działamy na terenie Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Serwis okien – dlaczego nie należy go bagatelizować?

Różnego rodzaju wymagające serwisu usterki okien nie zawsze polegają wyłącznie na ewentualnym stłuczeniu pakietu szybowego lub na widocznych uszkodzeniach mechanicznych. Problemy związane z nieszczelnością czy też z wadliwym osadzeniem stolarki w murach lub połaci dachowej często pozostają niezauważone przez bardzo długi czas. Niesie to ze sobą poważne konsekwencje. Jednym z największych zagrożeń jest możliwość pojawienia zjawiska tzw. mostka cieplnego, który powstaje w miejscu styku materiałów o różnej przenikalności cielnej – czyli np. betonowej ściany i drewnianej ościeżnicy. Wraz z upływem czasu w punkcie tym dochodzi do skroplenia się pary wodnej.

Wilgoć zaczyna stopniowo zalewać od wewnątrz płyty gipsowo-kartonowe, tynki oraz farby. Sytuacja taka najczęściej przyczynia się do konieczności przeprowadzenia remontu generalnego całego pomieszczenia. Jedynym skutecznym sposobem na odpowiednio szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości jest serwis okien. Cała procedura pozwala też ograniczyć straty energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzania pomieszczeń. Zapewniamy, że stolarka otworowa w każdym budynku odgrywa niezwykle ważną rolę. Nowoczesne okna – choć niezwykle trwałe – wymagały, wymagają i zawsze będą wymagać regularnego serwisu. Do skorzystania z naszej oferty usługowej zapraszamy klientów z Trójmiasta. Jesteśmy pewni, że poradzimy sobie nawet z najtrudniejszymi problemami technicznymi!

KiK Naprawa Okien - Łukasz Kowalski
Oliwska 76/8 Gdańsk

NIP: 671 168 67 85