Naprawa okien dachowych

W przypadku budownictwa jednorodzinnego zakup okien dachowych jest tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem na to, aby w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu użytkowym zapewnić optymalne doświetlenie i wydajną wentylację. Obecnie klienci z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Na rynku asortymentowym można zetknąć się z przynajmniej kilkudziesięcioma produktami, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Okna dachowe różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale także sposobem otwierania, umiejscowieniem klamki oraz materiałami, z jakich zostały wyprodukowane. Klienci coraz więcej uwagi poświęcają również konstrukcji pakietów szybowych oraz dodatkowym akcesoriom, których głównym zadaniem jest obniżenie wartości tzw. współczynnika przenikania ciepła. 

Nowoczesna stolarka połaciowa oczywiście znacząco różni się pod kątem technologicznym od rozwiązań, z jakimi można było spotkać się jeszcze kilkanaście lat temu - także w kontekście naprawy. Współczesne okna są wytrzymalsze, szczelniejsze oraz bardziej estetyczne. Nie oznacza to jednak, że producentom udało się całkowicie wyeliminować ryzyko pojawienia się różnego rodzaju usterek. Jeżeli zatem zmagają się Państwo z pewnymi problemami i poszukują kompleksowego wsparcia technicznego w zakresie naprawy okien, to zachęcamy do kontaktu. Nasze usługi świadczymy na terenie Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Dlaczego typ okna dachowego warto dostosować do przeznaczenia pomieszczenia?

Z technicznego punktu widzenia materiał, z jakiego zostało wykonane okno dachowe, musi zostać dobrany w taki sposób, aby poradził sobie z warunkami panującymi w konkretnym pomieszczeniu. Dla przykładu – najpopularniejsze obecnie produkty drewniane montowane są przede wszystkim w znajdujących się na poddaszu użytkowym pokojach dziennych. Mowa tutaj oczywiście o sypialniach, gabinetach czy też garderobach. Taki stan rzeczy wynika głównie z kwestii praktycznych. Wysokiej jakości drewno sosnowe impregnowane powierzchniowo lub próżniowo jest nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również doskonale wygląda. Co jednak najważniejsze – ten naturalny surowiec ma wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, które pozwalają należycie zadbać o kwestie związane z utrzymaniem energii cieplnej we wnętrzu budynku.Całkiem dobrze poddaje się również procesowi ewentualnej naprawy.

Okna tego typu – choć mają bardzo uniwersalne zastosowanie – nie nadają się jednak do pomieszczeń o okresowo lub stale podniesionej wilgotności. Struktura drewna narażona na oddziaływanie wody dość szybko ulega zniszczeniu, przez co trzeba liczyć się z koniecznością naprawy. W łazienkach lub pralniach znacznie lepiej sprawdza się stolarka wykonana z PVC. Całkowicie hydrofobowa struktura tworzywa sztucznego stanowi najlepszą gwarancję nie tylko długiej żywotności produktu, ale także komfortowego użytkowania.

Najbardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na zakup wyrobów drewniano-poliuretanowych, które łączą w sobie największe zalety opisywanych wyżej rozwiązań. Jako doświadczeni specjaliści doskonale wiemy o tym, że właściwy dobór okna dachowego do konkretnego pomieszczenia pozwala zredukować prawdopodobieństwo pojawienia się różnego rodzaju usterek. Jeżeli jednak dojdzie już do najgorszego, to mogą Państwo liczyć na naszą profesjonalną pomoc w zakresie naprawy. Działamy na terenie Trójmiasta. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, zapewniając jednocześnie konkurencyjne warunki współpracy.

Renowacja drewnianych okien dachowych

Nasza oferta usługowa obejmuje nie tylko naprawę stolarki połaciowej, ale także jej rzetelną renowację. Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której klienci informują nas o tym, że ich drewniane okna dachowe straciły swoją wyjątkową estetykę. Nie jest to powód do obaw. Naturalny materiał bardzo dobrze poddaje się procesowi renowacji, choć cała procedura wiąże się z koniecznością wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Prace polegają przede wszystkim na zdarciu zniszczonej powłoki lakierniczej i położeniu nowej. Podczas robót sprawdzamy również stan techniczny uszczelek obwodowych oraz dokładnie przyglądamy się poprawności funkcjonowania mechanizmów odpowiedzialnych za otwieranie. W razie zaistnienia takiej konieczności możemy zająć się naprawą lub wymianą klamek – zarówno dolnych, jak i górnych. Podczas renowacji wymienione zostają też filtry, które chronią domowników przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz.

Naprawa okien dachowych – dlaczego akurat nasza firma?

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zapewniamy, że naprawa okien dachowych nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości budowy tego typu stolarki otworowej jesteśmy w stanie poradzić sobie dosłownie z każdym problemem. Bez względu na to, czy chodzi jedynie o wymianę uszczelki, czy też całego skrzydła, gwarantujemy sprawną realizację prac. Oferta naprawy okien dachowych skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Trójmiasta, czyli Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i przedstawią dostępne w najbliższym czasie terminy.

KiK Naprawa Okien - Łukasz Kowalski
Oliwska 76/8 Gdańsk

NIP: 671 168 67 85