Pielęgnację naszych okien ograniczamy zazwyczaj do umycia ram i szyb. Tymczasem, raz do roku, należy koniecznie zadbać o okucia i uszczelki. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy żaden metalowy element konstrukcji okna nie jest obluzowany lub zużyty.

Jeśli okno nie domyka się idealnie lub nieco się obniżyło, powinniśmy wezwać fachowca który wyreguluje poziom i docisk ramy przy zawiasach,wymieni uszczelki i nasmaruje okucia, jeśli oczywiście będzie to konieczne.

Pierwsza regulacja okien powinna odbyć się w krótkim czasie od ich zamontowania, zwłaszcza jeśli są to duże, ciężkie skrzydła. a początku użytkowania okna mają tendencję do opadania, przez co mogą pojawić się trudności w otwieraniu i zamykaniu. Pierwszym objawem, może być konieczność użycia większej siły do przekręcenia klamki. Przy okazji regulacji okuć należy także sprawdzić stan umocowania wszelkich wkrętów oraz klamki. Trzeba również mieć na uwadze, że duże, często otwierane skrzydła wymagają częstszej regulacji.

Po sprawdzeniu stanu technicznego okuć, smarujemy wszystkie ruchome części okna za pomocą środków ochronnych, które zabezpiecząją je przed korozją i zmniejszą tarcie. W tym celu można użyć wazeliny technicznej, oliwy do maszyn lub smaru na bazie silikonu z dodatkiem teflonu.

Ponieważ jesteśmy firmą, która od lat wykonuje prace naprawy, regulacji, renowacji oraz smarowania okuć na terenie m.in Gdańsk, Gdynia ,Sopot, oferujemy Ci swoją pomoc.